Choď na obsah Choď na menu
 


Rakovine tvárou v tvár

6. 7. 2008

Diagnostikovali vám rakovinu a zrazu máte pocit, že váš život sa končí, že už nič nemá zmysel?

Hlboko sa mýlite! Rakovina vôbec nie je dôvodom na paniku, ale je veľkou výzvou. Pred niekoľkými rokmi som pred podobnou výzvou - agresívnym zhubným nádorom - stál aj ja. Rozhodol som sa však vzniknutý problém riešiť tam, kde sa začal, v hlave.

"Reverz" - odmietnutie chemoterapie - som podpisoval s vedomím, že na pľúcach sa objavila prvá metastáza. O dva mesiace tam už nebola a dnes, po takmer troch rokoch, sa cítim výborne.

Rád sa so svojimi skúsenosťami podelím. ak máte podobný problém, prípadne ho má váš blízky, pridajte sa k neformálnej terapeutickej skupine. Využívajte jej stretnutia na načerpanie prepotrebnej sily, otvorene hovorte o svojich pocitoch a problémoch.

A zbavujte sa strachu - pretože rakovina nezabíja, zabíja STRACH z rakoviny a REZIGNÁCIA (a v mnohých prípadoch aj toxická medicínska liečba, ktorú chorobou oslabený organizmus jednoducho nezvládne).

Kľúčovým momentom je pochopiť a precítiť, že pri rakovine je nevyhnutné SA LIEČIŤ a nie NECHAŤ SA liečiť. A zbaviť sa psychologických, duchovných príčin vzniku ochorenia. To za vás nikto iný nespraví, len vy sami. Váš život je vo vašich rukách...

Zloženie skupiny je voľné, ľudia prichádzajú a odchádzajú - pretože nie každý je ochotný prevziať za seba zodpovednosť. Nechcem od vás, aby ste zanevreli na lekárov, ponúkam vám však  alternatívnu osobnú skúsenosť, ktorá vašu prognózu môže významne zlepšiť.

 

Súvisiace články:

Oslobodzujúca rakovina

Oslobodzujúca rakovina 2

 

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.