Choď na obsah Choď na menu
 


Hľadanie vízie (Vision Quest)

Príspevky

Príprava na hľadanie vízie

6. 7. 2008

Hľadanie vízie (Vision Quest) je významnou súčasťou hľadania seba samého, plnohodnotným opätovným nadviazaním živého kontaktu s archetypálnym základom vlastnej osobnosti a tým s vlastnými mocnými duchovnými silami. Je to naliehavé pátranie po svojom mieste vo svete, po jedinečnej životnej ceste.

Kde práve teraz vlastne som a kam vôbec chcem kráčať? Hľadanie vízie je hľadaním odpovede na tieto naliehavé otázky. Samotné hľadanie vízie - niekoľko dňový pobyt v osamelosti bez jedla a vody - je však už len vyvrcholením, ktorému nevyhnutne musí predchádzať niekoľkomesačná dôkladná príprava.

Ak teda nehľadáme len ďalší z adrenalínových zážitkov a konečne raz chceme byť voči sebe poctiví, zabudnime na "vizionárske rýchlokurzy" a so zdravou pokorou sa začnime venovať inventúre svojich myšlienok a pocitov.

 

Vízie sú odrazy našich duchovných prasíl

6. 7. 2008

Vízie nie sú sny, vízie sú skutočnosť. Rozdiel je v tom, že pri vízii sa nespí, pri vízii človek bdie... Počuje hlasy a tiež sa dejú nevysvetliteľné veci. Vízie sú obrazy odvíjajúce sa pred očami akoby boli skutočné. Môj Dedo hovorí: Vízie sú odrazy našich duchovných prasíl...