Choď na obsah Choď na menu
 


Čo je veštenie

22. 5. 2008

Vieme všetko o svojej minulosti, súčasnosti aj budúcnosti - len si musíme spomenúť.

Niektorí z nás majú prirodzený talent a dokážu si "spomínať" spontánne, no a nám ostatným, civilizáciou hendikepovanej väčšine, nezostáva nič iné, ako na sebe zapracovať. To znamená venovať viac pozornosti sebe samému, jemným energetickým pochodom vo vnútri, stiahnutie mysle z jej večných nezmyselných potuliek po minulosti a údajnej budúcnosti.

Runy, tarot, kyvadlo, najrôznejšie šamanské a veštecké pomôcky tradične spájané s veštením v zásade slúžia "len" ako užitočné pomôcky na inšpiráciu pri tichej komunikácii s podvedomím a v širšom kontexte s univerzálnym vedomím, od ktorého nás práve spomenuté civilizačné zlozvyky a prevládajúci tupý  materializmus oddelili.

Ak chceme nazrieť do neviditeľnej "informačnej zóny",  prvým a najdôležitejším krokom pre bežného jedinca je mentálne upokojenie sa a vnútorné stíšenie -  tak, aby naše vedomie nebolo rušené neustávajúcim psychotickým nutkaním mysle a neprestajného "chcenia". Ticho  v nás a neutrálny vnútorný postoj zároveň otvorí brány k všeobecne dostupným informáciam.

Dôležité je tiež uvedomiť si, že - zjednodušene povedané - výsledky veštenia fakticky nie sú ničím iným, ako rekapituláciou našich (alebo - zase veľmi zjednodušene povedané - cudzích) zakorenených návykov a šablón správania. Ilustrujú teda odôvodnený predpoklad, čo nás s veľkou pravdepodobnosťou čaká a neminie, pokiaľ budeme v danom trende pokračovať. Tieto náznaky teda sú náramne užitočným ukazovateľom, nie však osudovou predurčenosťou. Ak zmeníme niektoré vzorce svojho správania - mechanizmus spontánneho reagovania na príslušné situácie - potom môžeme výsledok veštby zásadným spôsobom zvrátiť. Vonkajší - iluzórny - svet je predsa len púhym zrkadlovým obrazom, tieňom skutočného sveta, ktorý je v našom vnútri.

 

(pokračovanie)

 

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

hmm

(Adika, 16. 2. 2013 12:55)

pekný článok